Czy Bohaterowie Avatara jedli srebro?

0
367

Pamiętacie na pewno państwo obsypany wieloma nagrodami film w reżyserii Jamesa Camerona pt. ,,Avatar’’. Ta amerykańska baśń opowiadała o cywilizacji niebieskich kosmitów, nazwanych przez scenarzystę wdzięcznym imieniem Na’Vi.

A jeśli niebieski odcień ufoludzkiego naskórka nie wziął się znikąd?

Może owi kosmici dawniej byli ludźmi, którzy na swojej życiowej drodze najedli się srebra? Tak jest, srebro przyjmowane drogą doustną (nie radzimy próbować tego w domu) może wpływać na kolor skóry, podobnie jak amatorzy soku marchewkowego mogą się czasem wydawać nazbyt pomarańczowi. Ale do rzeczy; jak już wspomnieliśmy, nie radzimy faszerować się srebrem – ten pierwiastek występujący w naturze formie czystej o wiele lepiej sprawdza się w roli … np. biżuterii artystycznej, dlatego zapraszamy na łowy do najbliższego jubilera bądź sklepu, najlepiej tego internetowego.

Piękne srebro

Czyich spojrzeń nie przyciągają na ulicy kończyny czy części tułowia przyozdobione w ten sposób? Kto nie lubi popatrzeć na smukły palec, najlepiej pianistki (lub pianisty) upiększony srebrną obrączką? My lubimy i dlatego z pasją tworzymy nowe elementy naszej biżuterii, z myślą o przyszłych właścicielach naszych błyskotek. W każdy gram srebra staramy się wtłoczyć tyle myśli i uczucia, ile tylko możliwe. Nie jest to wcale proste, gdyż srebro prosto z saszetki jest plastyczne tylko przez chwilkę i natychmiast twardnieje pod wpływem powietrza. Dlatego wtłaczanie myśli i marzeń w ten kruchy kawałek materiału wymaga niezwykłej precyzji i skupienia. Staramy się wykonywać ostrożnie i z rozmysłem każdy krok w omawianej tutaj procedurze tak, aby efekt końcowy był więcej niż zadowalający.

Powiedzieć, że srebro powinno zadowalać to powiedzieć zbyt mało i skromnie – ono powinno olśniewać i zniewalać. Zadowolić może ciasteczko, ale srebro powinno magnetyzować, chociaż wyroby z tego szlachetnego metalu nieraz nie grzeszą taniością, to trzeba przyznać, że niejednokrotnie mistrzowsko wykonane srebrne naszyjniki lub pierścionki, czy też wisiory są zdecydowanie warte swojej ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here