Długie wisiory – co w modzie piszczy

0
280

Długie i jeszcze dłuższe wisiory najczęściej zdobią szyje celebrytek. Wisiory są chętnie noszone do wieczorowych kreacji ale najlepiej prezentują się do codziennych strojów.

Do czego nosić?

Genialnie wyglądają komponowane do swetrów, dzianin i prostych ubrań, dodając im wyrazistości. Konstrukcja popularnego wisiora to oryginalna zawieszka na długim masywnym łańcuszku. Ozdoba musi być odpowiednio duża, żeby długi łańcuszek jej nie przytłoczył, a jedynie wyeksponował. Odmieniając zawieszki wykorzystujemy bazę naszyjnika, czyli łańcuszek i tworzymy nową ozdobę.

Modne jest również zestawianie łańcuszków o różnej długości, fakturze i kolorystyce. Połączenie czarnych oksydowanych łańcuszków z błyszczącymi srebrnymi czy złoconymi tworzy ciekawe kontrasty. Takie obfite kaskady nie potrzebują już dodatkowego uzupełnienia zawieszką, gdyż już same są strojnym elementem.

Różne elementy

Równie interesująco wyglądają naszyjniki komponowane z rożnych elementów zdobniczych na przykład koralików, rzemieni, czasem ozdobnych tasiemek czy sznurów wykorzystywanych do tej pory jako dodatek pasmanteryjny służący zdobieniu elementów dekoracji wnętrz. Wykorzystując własną inwencję można samemu tworzyć ciekawe wisiory podobnie jak bransoletki modułowe doczepiając do nich charmsy, kółka, a nawet piórka czy chwosty.

Tym paniom, które jednak nie mają pomysłu własny, niepowtarzalny naszyjnik radzimy podglądać celebrytów, stąd czerpać inspiracje, a zakupy robić w galeriach biżuterii artystycznej, które oferują nietuzinkowe ozdoby. Tam często też zaopatrują się celebrytki mając gwarancje niepowtarzalności wyrobu. Długie wisiory nosi także Maja Sablewska, która dobrze wie co w „modzie piszczy” – jest przecież stylistką gwiazd, która stworzyła stylowy, modny wizerunek nie jednej artystki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here