Jak zdjąć prawidłowo hybrydę?

Jak zdjąć hybrydę w domu i nie zniszczyć paznokci? Jest kilka sposobów, które pomogą zachować zdrowe i mocne paznokcie, a także odpowiednio je przygotować do nałożenia kolejnej stylizacji. Poniżej kilka polecanych przez nas metod.

Jak ściągnąć hybrydę w bezpieczny sposób?

Lakiery hybrydowe to najpopularniejszy sposób na piękną i trwałą stylizację. Są w pełni bezpieczne dla paznokci, ale pod warunkiem, że odpowiednio wykonujesz zabieg manicure. Wymagają starannej aplikacji, przygotowania płytki paznokciowej, ale także umiejętnego usunięcia starej stylizacji. Dla płytki niewskazane jest m.in. zbyt długie poddawanie jej działaniu acetonu oraz uszkodzenia mechaniczne, np. mocne rysowanie po jej powierzchni pilnikiem. Wyjaśniamy, jak bezpiecznie ściągnąć lakiery hybrydowe.

Tradycyjnie, czyli acetonem

Do usuwania hybrydy służą m.in. removery opracowane na bazie acetonu albo bez jego dodatku. To najpowszechniejsza metoda, ale też najmniej obojętna dla kondycji i wyglądu paznokci. Trzeba skorzystać z folii do zdejmowania hybrydy, do których przykleja się kawałek wacik nasączonego acetonem. Każdy palec owiń w folię aluminiową i poczekaj około 10-15 minut.

Po upływie tego czasu sprawdź, czy lakier jest już gotowy, by go zdjąć ze wszystkich paznokci. Jeśli hybryda zaczyna się marszczyć, podważ ją kopytkiem, by przekonać się, czy już odchodzi. Aceton rozpuszcza twardą powłokę lakieru i pozwala na zdjęcie go z płytki. Trzeba jednak dodać, że ma on dość mocne działanie drażniące, a dodatkowo wysusza, co ostatecznie osłabia paznokcie.

Zmywacz do paznokci

Na rynku jest wiele dostępnych produktów do usuwania lakierów – m.in. zmywacz Molly Lac, NTN, Semilac, Hi Hybrid i kilka innych. To prosty sposób, by zdjąć poprzednią stylizację. Zmywacz Molly Lac to delikatny płyn do zdejmowania m.in. lakieru hybrydowego, ale też masy żelowej, tipsów lub akrylożelu. Gwarantują sprawne i bezpieczne zdjęcie stylizacji oraz duże poczucie komfortu podczas zabiegu. Skutecznie rozpuszcza, pielęgnuje i dodatkowo chroni płytkę i skórę przed wysuszeniem.

Zdejmowanie hybrydy frezarką

Możesz sięgnąć po ulubiony zmywacz NTN lub innego producenta – albo nauczyć się zdejmować hybrydę w inny sposób. Jednym z chętnie stosowanych przez profesjonalistki rozwiązań jest usuwanie hybrydy frezarką. Sprawnie i umiejętnie posługując się tym wielofunkcyjnym urządzeniem, ściągniesz hybrydę szybciej niż pilnikiem, a poza tym nie wysuszysz płytki. Weź jednak pod uwagę, że posługiwanie się frezarką wymaga wprawy, w innym wypadku można nawet uszkodzić paznokieć.

Redakcja artsrebro.pl