Spraw Sobie Prezent Urodzinowy

0
361

Awans, ukończenie kolejnego roku studiów, rocznica ślubu, zakończenie roku szkolnego pociechy, jednym słowem – sytuacje w życiu kobiety, kiedy ma poczucie dobrze spełnionego obowiązku i czuje się gotowa w związku z tym sprawić sobie sama prezent.

Prezent urodzinowy? Sama sobie?

– Zapytacie na pewno i wasze święte oburzenie będzie jak najbardziej słuszne, w końcu woda i ciepło drożeją, do lodówki nie ma co włożyć, a jeszcze dzieciom trzeba zrobić wyprawkę do szkoły, kupić podręczniki, nakarmić psa, dofinansować leki dziadków skoro lekarze strajkują i póki co nie ma refundacji (ale nie wgłębiajmy się w politykę, miejmy nadzieję, że na tym polu wszystko zakończy się dobrze tak dla lekarzy, jak i pacjentów). Tutaj się z wami zgadzamy, jest tysiąc ważniejszych spraw niż świecidełka. Ale nie zawsze. Dobrze przyznać się czasem przed sobą samą, że odwaliło się kawał dobrej roboty i z tej okazji strzelić sobie porządne ciacho, na przykład eklerkę, wuzetkę albo najnowszy warszawski przysmak – zygmuntówkę. Albo ociekającego tłuszczem, niezdrowego hamburgera z tysiąckrotnie przetworzonego mięcha. Albo coś stokroć subtelniejszego i bardziej odpowiadającego prawdziwej damie – srebrną bransoletkę.

Delikatny dodatek

Delikatnie oplatająca zgrabny (miejmy nadzieję) przegub będzie prezentować się wspaniale, czy to na skromnym przyjęciu w kameralnym gronie, kiedy lekką ręką będziesz rozdawać przystawki (takie jak koreczki z sera żółtego i oliwek nadzianych na wykałaczkę) lub kroić z dystynkcją urodzinowy tort (składający się na przykład z warstw czekoladowego biszkoptu przekładanego bitą śmietaną), czy to na wystawnym bankiecie, gdzie będziesz podawać rękę do ucałowania ważnym dygnitarzom i grubym rybom finansjery, zaręczamy – w każdej z tych sytuacji srebrna bransoletka spisze się wspaniale. Wybór kształtu prezentu urodzinowego pozostawiamy gustom i guścikom drogich Pań i nie będziemy podpowiadać, czy zawiesić oko na szerszej, czy węższej, zdobionej wzorami kwiatów, liści, czy goździków, a jeśli zdobiona kwiatami, to jakimi, fiołkami, liliami, czy hortensją, szałwią, stokrotką, czy gardenią…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here