Srebrne dekoracje tortów

0
391

Nieodłącznym elementem weselnego przyjęcia jest tort. Krojenie tortu przez Młodą Parę stało się ceremonią weselnego przyjęcia, symbolem i zapowiedzią słodkiego życia małżeńskiego.

Torty weselne

Dlatego też, dużą uwagę przywiązuje się do tego pysznego deseru. Torty weselne, często są wielopiętrowe z odpowiednio dobraną dekoracją. O jego atrakcyjności decyduje nie tyle smak i wielkość, ale przede wszystkim właśnie przybranie. Moda w tej dziedzinie też ulega zmianie. Popularne kiedyś figurki Młodej Pary, stawiane na czubku tortu, nie są już elegancką ozdobą. Stylowe torty zdobione są kwiatami, perłami i wstążkami. Większość z tych elementów jest wykonana w całości z jadalnych produktów. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych, cukrowych dekoracji w różnych kształtach i kolorach. Nie brak nawet dodatków w metalicznym, srebrnym kolorze, srebrnych pastylek z czekolady, lukrowych barwionych mas, cukrowych pereł, marcepanowych kwiatów. Do tego różne wykrojniki i matryce pozwalają stworzyć naprawdę wyszukane wzory.

Kolory tortów

Powszechnym kolorem weselnego tortu jest biały z barwnymi dekoracjami. Szczególnie wykwintnie wyglądają kompozycje w pastelowych, perłowych i srebrnych tonacjach. Częstym motywem dekoracyjnym są kwiaty, listki, serca, kokardki i ornamenty. Ale to nie jedyne motywy zdobnicze. Wybitni cukiernicy, z lukru i marcepanu potrafią stworzyć prawdziwe dzieła artystyczne. Oprócz tego, wykorzystuje się też, inne, niespożywcze elementy, jak satynowe wstążki, taśmy ozdobne, kryształowe brosze i sztuczne kwiaty. Bardzo ważna jest oprawa tortu, czyli podstawa. Nawet subtelny tort będzie wyglądał imponująco wyeksponowany na efektownej paterze. Życzymy smacznego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here