Trendy w biżuterii

0
357

Damska ręka – delikatna, subtelna, ale jakże wyrazista część kobiecego ciała. Ręce wiele mówią nie tylko przez język gestykulacji i gestów, także przez sam wygląd.

Magia ludzkich dłoni

Rysunek linii papilarnych to niepowtarzalny, indywidualny kalendarz naszego życia. Chiromanci próbują odczytać i przypisać cechy charakteru na podstawie układu linii, kształtów palców i paznokci. Drobna, kobieca ręka jest elementem budowy ciała silnie odróżniającym ją od płci męskiej. Dłonie są również cudownym narzędziem do wyrażania uczuć, ludzki dotyk ma niesamowitą siłę przekazu. Nawet ten sam gest podania i uściśnięcia dłoni na powitanie może być zupełnie inny: silny bądź delikatny, czuły lub beznamiętny, stanowczy i energiczny albo nieśmiały. Szarmanckim rodzajem powitania, wyrażającym szacunek, czasem uwielbienie jest pocałunek złożony na dłoni kobiety. Kobiety, przygotowane na tego typu miłe gesty, dbają o urodę swoich rąk, szczególnie paznokci, poddając je zabiegom manicure. Ozdabiają też swoje dłonie pierścionkami i obrączkami, a także dekorują nadgarstki bransoletami.

Modna bransoletka

W tym sezonie bransoletka jest najchętniej noszonym dodatkiem. Ale jaka jest najmodniejsza? Tu na szczęście pole wyboru jest ogromne, bo nie ma zdecydowanej tendencji określonego modelu. Modne są zarówno cieniutkie, ze skórzanych rzemieni z małym akcentem srebrnego elementu, np. serduszkiem, inicjałem, wygrawerowanym kółeczkiem. Te ozdoby są chętnie noszone przez nastolatki zwłaszcza do sportowych i nie zobowiązujących strojów. Bardziej wyrafinowane modele, to kombinacje srebrnych łańcuszków w połączeniu z koralikami i ozdobnymi kamieniami. Piękne i różnorodne wzory tego typu bransolet proponują galerie biżuterii artystycznej. Można tam też znaleźć bransolety masywne, bardzo szerokie, całe ze srebra niczym fragmenty zbroi. Możliwość stworzenia własnej bransoletki dają modułowe koraliki typu Pandora. Wybieranie i komponowanie koralików może być wielką frajdą. Zwolenniczki cienkich kółek też mogą sobie poużywać, zakładając większą ilość bransolet jednocześnie. Modne jest noszenie bransolet pojedynczo, jak i w całych zestawach i to na obu rękach. Noszenie kilku bransoletek naraz wymaga już większego wyczucia koloru i umiejętności odpowiedniego dobrania kompletu.

Jak bransolety dobrać do stroju? Wiadomo, ćwiekowa, skórzana bransoleta nie będzie pasowała do wieczorowej sukni, a kryształkowa błyszcząca do t-shirt’a i leginsów. Tym, które mają problem z doborem dodatków, proponujemy podglądać i naśladować styl celebrytów. Nam bardzo podobaja się bransoletki Hanny Lis – proste, koralikowe, za to pasujące do wielu zestawów ubraniowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here