Trwały letni makijaż – triki, porady, inspiracje

Lato to czas, gdy na bok odkładamy ciężkie, obciążające skórę kosmetyki. Pora na lekkie kremy BB i podkłady, które ujednolicą skórę i nadadzą kolorytu.  Jeśli dobrze czujesz się w makijażu i latem także nie chcesz z niego całkowicie zrezygnować – nie musisz. Wystarczy, że wybierzesz kosmetyki, które sprawdzają się podczas upałów i zaaplikujesz je w odpowiedni sposób. Ważna jest także odpowiednio dobrana pielęgnacja, która sprawi, że twoja skóra będzie promienna, świetlista i pozbawiona niedoskonałości.  

Makijaże letnie – esencja naturalności 

Najbardziej istotnym elementem makijażu jest pielęgnacja. Skóra, która jest odpowiednio oczyszczona i nawilżona od razu wygląda lepiej. Makijaż, który wykonujemy na takiej skórze lepiej się trzyma i lepiej wygląda przez cały dzień. Sucha skóra, zatkane pory i przebarwienia, mimo, że ukryte pod makijażem, nie są najlepszą wizytówką kobiety. Dodatkowo, skóra, która nie jest dobrze oczyszczona, może się zapychać, co finalnie może być przyczyną powstawania niedoskonałości. Pamiętaj więc, aby przede wszystkim dobrze oczyszczać skórę. Wieczorem pamiętaj o dobrym, konkretnym demakijażu. Słynne ostatnio dwuetapowe oczyszczanie twarzy wiedzie prym w pielęgnacji. Nie bez przyczyny jest stosowane przez coraz więcej kobiet – skuteczność dwuetapowego oczyszczania jest niezwykle wysoka.  

Pamiętaj także o regularnym złuszczaniu skóry, dzięki czemu pozbędziesz się suchego i martwego naskórka. Rodzaj peelingu i jego częstotliwość dobierz do rodzaju skóry z uwzględnieniem jej potrzeb.  

Kolejny ważny krok – nawilżenie. Nie warto bać się nawilżających kremów i wklepywać w twarz jedynie specyfiki matujące i wysuszające. Pamiętaj, że suche skórki nigdy nie będą wyglądać dobrze, a ich widoczność pod makijażem może zepsuć cały efekt. Twarz należy także oczyścić z nadmiaru sebum. Źle przygotowana twarz może być przyczyną tego, że makijaż będzie spływał.  

Letni makijaż na wesele powinien dodawać pewności siebie i sprawiać, że będziesz czuła się świetnie sama ze sobą. Naturalny makijaż powiększający oczy powinien być trwały, ale jednocześnie naturalny.  

Makijaż dzienny na lato – subtelne podkreślenie kobiecości 

Makijaż ma być ozdobą, ale nie powinien przytłaczać i maskować rysów twarzy. Delikatne, subtelne podkreślenie kobiecości jest jak najbardziej wskazane, jednak nie warto przesadzać. Zbyt gruba warstwa podkładu, za dużo pudru czy zbyt ciemne brwi nie będą wyglądały atrakcyjnie. Trendy w makijażu 2020 to naturalność. Letni makijaż oka czy ust powinien nawiązywać do naturalnych barw i delikatnych odcieni. Makijaż okolicznościowy na lato powinien więc subtelnie podkreślać urodę.  

Aby nie dopuścić do pojawiania się niedoskonałości, warto pamiętać o odpowiednim przechowywaniu i zabezpieczaniu akcesoriów do makijażu. Osłonki na pędzle sprawdzą się zarówno w domu, jak i w podróży.  

Warto więc pamiętać o kilku ważnych krokach – oczyszczanie, peeling i nawilżanie. Całą pielęgnację i wszystkie jej kroki i procesy należy dostosować do typu cery, stanu skóry i jej potrzeb. Wówczas makijaż będzie świetnie trzymał się na skórze przez cały dzień, nie będzie spływał, a twarz będzie świetlista, świeża i nawilżona.  

Redakcja artsrebro.pl