Tutaj jesteś

Depilacja laserowa czy warto i co trzeba o niej wiedzieć?

20 kwietnia 2021 Ślub depilacja laserowa czy warto


Choć depilacja laserowa nie jest już nowością na rynku i można z niej skorzystać od wielu lat, to jednak w dalszym ciągu wzbudza wiele kontrowersji. Powszechnie się uważa, że jest to zabieg bardzo bolesny, który nie wykazuje się zbyt dużą skutecznością. Jak to jednak wygląda w rzeczywistości? Czy warto się poddać takiemu zabiegowi i jakie można uzyskać dzięki temu efekty?

Czym jest depilacja laserowa?

Na samy początku warto się dowiedzieć zupełnych podstaw, czyli czym tak naprawdę jest zabieg depilacji laserowej i jak on szczegółowo wygląda? Czy jest się czego bać? Jak się okazuje niezupełnie, ale po kolei.

Uważa się, że depilacja laserowa to jeden z najlepszych sposobów na usunięcie zbędnego owłosienia na ciele. Co bardzo ważne, można ją stosować właściwie na każdym jego fragmencie, ponieważ świetnie sprawdzi się podczas usuwania włosów pod pachami, na twarzy, w okolicach bikini, czy też oczywiście na nogach lub rękach.

Jak wygląda sam zabieg? Jest to bardzo proste, ponieważ polega na przykładaniu do skóry w miejscu, w którym chce się usunąć owłosienie specjalną głowicę, która następnie emituje w dany fragment skóry wiązkę lasera. Promień lasera pochłaniany jest następnie przez barwnik, który znajduje się w cebulkach włosów, doprowadzając do obumierania mieszka włosowego. Dzięki temu po kilku tygodniach od zabiegu włosy w danym miejscu powinny same odpaść. Co bardzo ważne w przypadku tego zabiegu nie jest on jednorazowy, lecz dla zachowania dobrego efektu powinno się go w krótkich odstępach czasu przeprowadzić kilkukrotnie.

Najważniejsze pytania dotyczące depilacji laserowej

Jak zatem widać, sam zabieg jest dość skuteczny, a przy tym bardzo szybki. Jest jednak w dalszym ciągu nowością dla wielu osób, więc warto by odpowiedzieć na najważniejsze pytania, które mogą przyjść do głowy chętnym do jego wykonania.
Najważniejszym pytaniem jest oczywiście to, czy taki zabieg boli? Bardzo ciężko jest na to odpowiedzieć, ponieważ każdy posiada inny stopień bólu, niemniej wiele osób porównuje zabieg do wyrywania włosków przy pomocy pęsetki lub też do uczucia towarzyszącego ugryzieniu przez komara. Jest to zatem odczuwalne, lecz nieprzesadnie bolesne.

Kolejnym ważnym pytaniem jest to, czy do zabiegu trzeba się w jakiś konkretny sposób przygotować. Zaleca się, aby dla lepszego efektu przed zabiegiem zgolić włosy w miejscu, w którym będzie przeprowadzana depilacja. Pozwoli to skuteczniej dotrzeć do cebulki włosów. Pamiętać trzeba również, aby nie wykonywać przed zabiegiem peelingu skóry, a zamiast tego intensywnie nawilżać depilowane miejsce. Rzecz jasna nie zaleca się używania przed zabiegiem samoopalaczy, czy też zwykłego opalania się.

Czy każdy może się poddać takiemu zabiegowi? Jak się okazuje nie do końca, ponieważ jest pewna grupa osób, która mimo dużego bezpieczeństwa samego zabiegu, powinna go mimo wszystko unikać. Mowa tu jest przede wszystkim o kobietach w ciąży, chorych na cukrzyce, bielactwo, czy też łuszczyce. Zabiegu powinni unikać również chorzy na nowotwory, opryszczkę, czy też cierpiący na zaburzenia krzepliwości krwi.

Depilacja laserowa czy warto?

Koszt zabiegu depilacji laserowej waha się od kilkuset złotych do nawet tysiąca – wszystko zależy od tego, jak duży fragment ciała będzie depilowany. Zasadne staje się zatem pytanie, czy warto się mu poddać? Jak się okazuje, zdecydowanie tak, ponieważ jest to zabieg bardzo prosty, właściwie bezbolesny, a wykazujący się naprawdę ogromną skutecznością działania. Jeśli więc są na naszym ciele niechciane włosy, zdecydowanie można polecić do ich usunięcia depilację laserową.

Redakcja artsrebro.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie każdy klejnot opowiada własną historię, a styl staje się manifestem osobowości! Jesteśmy entuzjastami piękna, pasjonatami mody, biżuterii i sztuki celebrującej wyjątkowe chwile życia. Nasza strona to nie tylko przewodnik po najnowszych trendach w świecie mody i biżuterii, ale również przestrzeń do odkrywania tajemnic urody, inspiracji ślubnych oraz wskazówek dotyczących tworzenia stylowego lifestyle'u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?