Tutaj jesteś

Jak ćwiczyć w domu i chudnąć?

10 lipca 2021 Biżuteria trening z hantlami


Do wykonywania skutecznych treningów odchudzających nie potrzebujesz wcale karnetu na siłownię czy wstępu do jakiegokolwiek innego obiektu sportowego. Nie tylko trening z hantlami pomaga w spalaniu kalorii. Możesz ćwiczyć po prostu w swoim domu. Domowe treningi potrafią mieć tak samo wysoką skuteczność co te realizowane w klubach fitness czy na siłowniach. Czasem wręcz bywają skuteczniejsze. Dlaczego? Ponieważ rzadziej z nich rezygnujesz, gdyż naprawdę trudno znaleźć dobrą wymówkę do tego, by choć przez kilkanaście minut nie poćwiczyć w swoim domu (jesteś w stanie to zrobić nawet w takcie przerwy między jedną a drugą pracą).

Ciężka praca krok po kroku

Stopniowo przyzwyczajaj swoje ciało do wysiłku fizycznego. Nie rzucaj go od razu na głęboką wodę. Jeżeli przez ostatnie lata rzadko kiedy bywałeś aktywny i ograniczałeś się co najwyżej do sporadycznego spacerowania czy dojeżdżania na rowerze do pracy, nie możesz od razu przejść do codziennego wykonywania kilkugodzinnych treningów, gdyż w ten sposób jedynie nabawisz się kontuzji lub zniechęcisz się do ruchu (albo i jedno, i drugie). Zmiany wymagają czasu. Zamiast rzucać się od razu na skomplikowany trening z hantlami, nowy tryb życia rozpocznij od codziennego wykonywania stosunkowo lekkich i prostych ćwiczeń cardio. Dbaj o to, by każdy twój trening odchudzający trwał przynajmniej te trzydzieści minut. Ćwicz z jednym dniem przerwy pomiędzy kolejnymi treningami. Dzięki temu w ciągu jednego tygodnia wykonasz od trzech do maksymalnie czterech treningów, a jest to ilość wprost idealna nawet dla osoby początkującej.

Redakcja artsrebro.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie każdy klejnot opowiada własną historię, a styl staje się manifestem osobowości! Jesteśmy entuzjastami piękna, pasjonatami mody, biżuterii i sztuki celebrującej wyjątkowe chwile życia. Nasza strona to nie tylko przewodnik po najnowszych trendach w świecie mody i biżuterii, ale również przestrzeń do odkrywania tajemnic urody, inspiracji ślubnych oraz wskazówek dotyczących tworzenia stylowego lifestyle'u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?