Tutaj jesteś

Jak zorganizować wieczór panieński aby był niezapomnianym wydarzeniem?

4 maja 2021 Ślub jak zorganizować wieczór panieński


Zorganizowanie wieczoru panieńskiego to jedno z zadań, jakie stają przed świadkową przyszłej panny młodej.
Świadkowa to raczej jedna z najbliższych dla niej osób, która na pewno dobrze ją zna i wie, czego przyszła mężatka może oczekiwać i w jaki sposób chciałaby ten symboliczny wieczór spędzić.

Jak zorganizować wieczór panieński krok po kroku?

Na początek na pewno należy zebrać grupę gości na tę okoliczność. W porozumieniu z panną młodą wyznaczyć listę dziewcząt, z którymi chcemy wspólnie spędzić ten czas.

Następnym krokiem powinna być decyzja o dacie spotkania. Wieczór panieński, oczywiście, nie odbywa się dzień przed weselem. Rzadko kiedy ktoś decyduje się także na jego przeprowadzenie dokładnie tydzień przed ślubem.

Wszystko to z uwagi na liczne przygotowania i możliwy zwiększający się poziom napięcia i stresu u panny młodej. W głowie najpewniej będzie odhaczać jeszcze swoje obowiązki i rzeczy, jakie należy sprawdzić, dopiąć i załatwić.

Rzecz jasna, wieczór panieński to także świetna okazja do relaksu i oderwania głowy od stresujących myśli, jednak decyzja o wyborze odpowiedniego terminu, powinna być ustalana w porozumieniu z panną młodą. Tylko w ten sposób unika się nieporozumień i kłopotów organizacyjnych.

Co robić na wieczorze panieńskim?

Pomysłów na spędzenie tego wydarzenia jest w zasadzie tyle, ile osób, które stają przed zadaniem jego zorganizowania.

To, na co się decydujemy powinno być podyktowane oczekiwaniami panny młodej i tym, co ona robić lubi i jak chciałaby spędzić ten czas.

Jeśli należy do grona osób aktywnie spędzających czas wolny, lubi sport albo biwakowanie, można pokusić się o wyjazd pod namioty lub domki campingowe. Leśne lub górskie wędrówki oraz wieczorne ognisko połączone ze śpiewaniem, to świetna forma relaksu na łonie natury.

Dla aktywnych dobrą opcją jest również zorganizowanie dnia lub całego weekendu na sportowo. Park linowy, spływ kajakowy, wycieczka rowerowa lub sporty wodne to świetny wybór, ale głównie w porze letniej.
Ponadto, planując taki wypad, należy wziąć pod uwagę prognozy pogody, ponieważ niespodziewane jej załamanie potrafi zepsuć niejedną imprezę w plenerze.

Wieczór panieński zazwyczaj organizuje się z odpowiednim wyprzedzeniem, zatem przewidzenie pogody może okazać się niemalże niemożliwe. W takim przypadku, dla bezpieczeństwa, można zdecydować się na mniej ryzykowne rozwiązania.

A może by tak spróbować czegoś nowego?

Aby wieczór panieński był niezapomnianym wydarzeniem i mile wspominanym czasem, można postawić na coś oryginalnego, czego przyszła panna młoda wcale się nie spodziewa.

Warsztaty kulinarne, barmańskie, lekcja tańca, na przykład kobieca burleska albo żywiołowa zumba lub nawet lekcja wizażu, kurs szycia albo warsztaty robienia kosmetyków to coś, czym można się miło zaskoczyć.

Jeśli nigdy wcześniej nie robiło się czegoś w danej dziedzinie, spróbowanie tego po raz pierwszy na wspólnej imprezie, będzie wydarzeniem scalającym przyjaźń i wpisującym się w pamięci na długie lata.

O czym nie można zapomnieć?

Oczywiście o zdjęciach! Całą imprezę warto uwieczniać na fotografiach, robionych smartfonem albo popularnymi aparatami typu instax – gotowe zdjęcia można rozdać wszystkim uczestniczkom na pamiątkę spotkania.

Prezent dla przyszłej panny młodej to niemalże „must have”. Jej przyjaciółki najczęściej decydują się na voucher do wykorzystania w sklepie z elegancką bielizną lub gabinecie kosmetycznym. Przyjemne z pożytecznym!

Ciekawymi detalami są także drobne akcesoria, w które można się zaopatrzyć, typu tematyczne tatuaże lub wianki z kolorowych kwiatów. To delikatny, subtelny element, który zjednoczy całą bawiącą się razem grupę.

Redakcja artsrebro.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie każdy klejnot opowiada własną historię, a styl staje się manifestem osobowości! Jesteśmy entuzjastami piękna, pasjonatami mody, biżuterii i sztuki celebrującej wyjątkowe chwile życia. Nasza strona to nie tylko przewodnik po najnowszych trendach w świecie mody i biżuterii, ale również przestrzeń do odkrywania tajemnic urody, inspiracji ślubnych oraz wskazówek dotyczących tworzenia stylowego lifestyle'u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?