Tutaj jesteś

Jakie są najlepsze opakowania do kosmetyków?

4 grudnia 2022 Moda najlepsze opakowania do kosmetyków


Designerskie czy minimalistyczne, z pipetą czy bez – dziś sukces produktu kosmetycznego zależy nie tylko od jego jakości, ale też tego, jak jest zapakowany.

Rozwój przemysłu kosmetycznego sprawił, że na rynku mamy ogromny wybór kosmetyków o podobnych składach, przeznaczeniu i cenie. Nic więc dziwnego, że producenci starają się wyróżnić spośród innych, np. poprzez zastosowanie konkretnej substancji aktywnej, jak kwiat dalii, czy stosując innowacyjne opakowania jakby wbrew zasadzie, że to nie wygląd jest najważniejszy, a wnętrze.

Beuty guru prawdę Ci powie

Pandemia sprawiła, że wielu z nas zaczęło przykładać większą uwagę do pielęgnacji. Na tym trendzie karierę zaczęli robić w internecie beauty influencerzy, którzy dla wielu konsumentów stali się wyroczniami w kwestii doboru składników aktywnych i sposobów właściwego dbania o skórę. W ślad za ich radami oraz wyposażeni w wiedzę, którą nam przekazują, analizujemy składy naszych kremów i szamponów oraz sprawdzamy, w jakim procencie są one wyprodukowane ze składników naturalnych. Większą uwagę zwracamy też na opakowania. Stawiamy na takie, które są użytkowe, łatwo się przechowuje oraz mogą być recyklingowane i powtórnie wykorzystywane, jak butelka HDPE. Ta w przeciwieństwie do ciężkich, szklanych opakowań, jest wygodna w użyciu, lekka i trwała, a kosmetyk bezpieczny.

Zużyj i oddaj do recyklingu

O tym, jak istotny jest design opakowań produktów kosmetycznych, niedawno przekonała się guru celebrytów, amerykańska gwiazda Kim Kardashian. Podobnie jak wiele innych gwiazd, także i ona wypuściła na rynek własną linię kosmetyczną, w skład której weszły kremy, sera, tonik oraz żel do mycia. Choć, pod względem składów, produkty niczym nie wyróżniały się na tle wielu innych, już dostępnych nawet w drogeriach, to o tej marce zrobiło się głośno właśnie m.in. dzięki opakowaniom. Są one bardzo minimalistyczne i przypominają kamień, a wykonano je ze sztucznego tworzywa. Dlaczego Kim zdecydowała się właśnie na taki materiał? To proste! Butelka HDPE wyróżnia się ogromną trwałością i odpornością na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Dzięki temu mamy gwarancję, że serum czy inny kosmetyk, a także lek i chemia gospodarcza, nie zostaną zanieczyszczone i nie rozleją się. To nie jedyna zaleta tych opakowań. Takie butelki są też wygodne w użyciu, dzięki swojej ergonomicznej formie.

Piękne, designerskie formy butelek kosmetycznych pozwalają kreować styl marki i sprawiają, że produkt jest kojarzony nie tylko z firmą, ale i z luksusem oraz jakością. Co więcej, marki, podobnie jak ta, która wyszła spod ręki Kim Kardashian, nie boją się opakowań typu HDPE. Są one funkcjonalne, designerskie i ekologiczne, gdyż mogą być recyklingowane. A ich produkcja jest znacznie tańsza niż identycznych butelek szklanych, dzięki czemu środki te można zainwestować w jakość kosmetyku.

Redakcja artsrebro.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie każdy klejnot opowiada własną historię, a styl staje się manifestem osobowości! Jesteśmy entuzjastami piękna, pasjonatami mody, biżuterii i sztuki celebrującej wyjątkowe chwile życia. Nasza strona to nie tylko przewodnik po najnowszych trendach w świecie mody i biżuterii, ale również przestrzeń do odkrywania tajemnic urody, inspiracji ślubnych oraz wskazówek dotyczących tworzenia stylowego lifestyle'u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?