Z klasą w upale, czyli męski smart casual na lato

Moda, jako zjawisko, ma to do siebie, że ulega sezonowości. Nawet osoby, które na co dzień nie mają nic wspólnego z układaniem stylizacji, wiedzą doskonale, że nie da się w lecie chodzić w tym samym, w czym późną jesienią. Oczywiście, warunki atmosferyczne grają tu główną rolę – choć nie tylko. A tak się składa, że męska moda biznesowa jest na tę sezonowość najbardziej narażona. Jak zatem w środku wakacji wyglądać modnie, z klasą, ale jednocześnie komfortowo? Sprawdźmy, czym powinien charakteryzować się styl smart casual, czyli kwintesencja męskiej mody w upalne dni.

Len na ratunek

Pierwszym elementem garderoby, który kojarzy się z męską elegancją w nieco lżejszym wydaniu, jest z pewnością marynarka. W lecie korzystamy przede wszystkich z lekkich, cienkich materiałów, ale okazuje się, że ta część roku stanowi też doskonały „poligon doświadczalny”, jeśli chodzi o kolory. Męska moda w upalne dni wcale nie oznacza bowiem zapięcie guzika pod szyję i włożenie czarnego garnituru lub granatowej marynarki. Śmiało można eksperymentować z kolorami takimi jak niebieski czy czerwony, również z wersji w kratę.

Ale bodaj najważniejszym elementem męskiego ubioru w lecie są koszule. Kiedy słupki rtęci szybują w górę, powinniśmy koniecznie zainwestować w te lniane. Modne są szczególnie jasne odcienie różu i błękitu. Dopuszczalne są nieco bardziej casualowe modele w pasy. Alternatywą dla lnu jest bawełniana dzianina, a dla samych koszul – elegancki T-shirt.

Spodnie five-pocket, czyli kwintesencja męskiej mody w upalne dni

Jeśli myślimy o tym, żeby być trendy, a jednocześnie wolimy wystrzegać się utartych schematów, możemy sięgnąć po spodnie typu five-pocket, czyli w kroju jeansów, ale wykonane z innego materiału. W naprawdę gorące dni dopuszczalne jest podwinięcie nogawek, co dodatkowo uwypukli obszycie, z jednocześnie nada stylizacji nieco mniej zobowiązującego charakteru.

Jeśli chodzi o spodnie, to również możemy skorzystać z przewiewności, jaką daje len. Tutaj doskonałym dopełnieniem będzie półformalny pasek i zamszowe mokasyny.

Teczka biznesowa – must have bez względu na pogodę

Męska moda w upalne dni pozwala na kilka odstępstw od stricte formalnych reguł biznesowych, ale jest coś, co pozostaje niezmienne. Mowa o skórzanej teczce, która bez względu na porę roku i dobraną stylizację, zawsze nadaje całości wyjątkowego charakteru.

W ofercie ADAMA BARONA znajduje się co najmniej kilka ciekawych propozycji, które są ponadczasową klasyką. Przykładem mogą być teczki z linii Nonconformist, dostępne w kilku wariantach oraz kolorach. Specjaliści przekonują, że na lato szczególnie pożądaną barwą powinna być koniakowa, ponieważ te ciemne nie „współpracują” zbyt dobrze z prażącym słońcem. Do wyboru mamy między innymi standardowe torby z zapięciem na zamek, jak i nieco bardziej eleganckie wersje z klapą i zapięciem typu klik-klak.

Redakcja artsrebro.pl