Tutaj jesteś

Retinol jak stosować w pielęgnacji?

17 maja 2021 Uroda retinol jak stosować

Drogeryjne półki uginają się od kosmetyków, które zdaniem producentów są niezwykle skuteczne w działaniu. Część z nich zawiera składniki aktywne, które rzeczywiście pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji skóry. Bez wątpienia warto sięgnąć po kosmetyki z retinolem, który działa wielopłaszczyznowo, wspierając procesy odnowy naskórka, pomagając w leczeniu stanów zapalnych. Trzeba tylko wiedzieć, jak prawidłowo stosować kosmetyki z retinolem. Poniżej kilka podpowiedzi dla osób, które zaczynają swoją przygodę z tymi produktami.

Kosmetyki z retinolem

Kiedy sięgnąć po kosmetyki z retinolem? Po pierwsze wtedy, gdy poszukuje się skutecznych preparatów przeciwzmarszczkowych. Kosmetyki z retinolem w składzie pomagają złuszczać warstwę rogową naskórka, stymulując komórki skóry do odnowy. Stąd też tak wielka popularność kremów z retinolem wśród kobiet, które są w wieku dojrzałym. Jednak również młode osoby sięgają po retinol. Dlaczego? Ponieważ produkty z retinolem wspierają leczenie skóry z trądzikiem, łuszczycą, zapaleniem mieszków włosowych. To często preparaty przepisywane na receptę przez dermatologa, które zawierają wysokie stężenie retinolu. Trzeba używać ich z ogromną ostrożnością i być w stałym kontakcie z lekarzem. Warto o tym wiedzieć.

Retinol jak stosować?

Do kosmetyków z retinolem, szczególnie tych, które zawierają wyższe stężenie tego aktywnego składnika trzeba podchodzić z ostrożnością i z głową. Jeśli sięga się natomiast po krem z retinolem, który ma niewielkie stężenie, można zrobić to bez obaw. Na początku swoją przygodę warto zatem rozpocząć z drugim typem kosmetyków, czyli z kremami o niskim stężeniu. W zależności od potrzeb skóry, każdy znajdzie coś dla siebie. Kremy z retinolem są polecane zarówno dla cery dojrzałej, przesuszonej, tłustej, suchej. W ostatnim przypadku trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ retinol może dodatkowo przesuszyć pewne partie skóry, trzeba zatem obserwować swoje reakcje na ten składnik.

Produkty z wyższym stężeniem retinolu

Jeśli skóra dobrze reaguje na produkty z małym stężeniem retinolu, po kilku tygodniach stosowania można sięgnąć po kosmetyki z wyższym stężeniem. Warto jednak trzymać się tej zasady i wcześniej obserwować skórę i jej reakcje na kosmetyki z małym stężeniem. Skóra przyzwyczaja się, dlatego po pewnym czasie nawet wysokie stężenie retinolu w produktach pielęgnacyjnych tak bardzo jej nie zaszkodzi. Jednak jeśli sięgnie się po nie od razu, może pojawić się na przykład nadmierne złuszczanie. Gdy stosuje się mocne preparaty z retinolem, trzeba pamiętać o nawilżaniu skóry i jej odżywianiu. Dzięki temu cera będzie prezentować się o niebo lepiej. W czasie kuracji z retinolem należy być ostrożnym z ekspozycją skóry na słońce, ponieważ mogą pojawić się przebarwienia.

Preparaty doustne z retinolem

Retinoidy są polecane dla osób borykających się z poważnymi problemami skórnymi, na przykład z trądzikiem. Można stosować je zarówno w postaci maści i kremów, jak też tabletek. O tym, że stosowanie tych produktów wymaga kontroli świadczy fakt, że trzeba być pod stałą opieką lekarza, co jakiś czas wykonywać badania krwi i enzymów wątrobowych. Poza tym trzeba pamiętać, że leczenie za pomocą preparatów z retinolem nie jest wskazane dla kobiet w okresie ciąży i karmienia. Gdy stosuje się mocne tabletki z retinolem, należy stosować również skuteczną antykoncepcję, ponieważ preparaty z retinolem mogą doprowadzić do uszkodzenia płodu. Oczywiście zwykłe kremy z niskim stężeniem tej substancji aktywnej nie są tak niebezpieczne.

Histerektomia

Redakcja artsrebro.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie każdy klejnot opowiada własną historię, a styl staje się manifestem osobowości! Jesteśmy entuzjastami piękna, pasjonatami mody, biżuterii i sztuki celebrującej wyjątkowe chwile życia. Nasza strona to nie tylko przewodnik po najnowszych trendach w świecie mody i biżuterii, ale również przestrzeń do odkrywania tajemnic urody, inspiracji ślubnych oraz wskazówek dotyczących tworzenia stylowego lifestyle'u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?