Radiofrekwencja mikroigłowa na czym polega ten zabieg

Warto już po 30 roku życia zadbać o swoją skórę trochę bardziej. służbie urody jest dzisiaj nowoczesna medycyna estetyczna i kosmetologia, która cały czas się rozwija i co chwilę proponuje nowe rozwiązania. Jeśli trzymamy rękę na pulsie, możemy korzystać z rozwiązań, które pozwalają usuwać upływ czasu i niwelować problemy, które sprawiają, że nie do końca podoba się nam nasz wygląd. Tam, gdzie nie pomogą już po prostu kosmetyki, wsparciem będą zabiegi, takie jak na przykład radiofrekwencja mikroigłowa. Poniżej trochę więcej na jej temat.

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Medycyna estetyczna i kosmetologia cały czas się rozwijają. Kto regularnie korzysta z zabiegów ten wie, że co kilka miesięcy pojawia się nowy hit, który praktycznie wprowadza całkowitą rewolucją w to, jak można dbać o swoją skórę. Właśnie taką rewolucją jest radiofrekwencja mikroigłowa, która tak naprawdę łączy aż trzy różne technologie. podczas zabiegu stosowana jest zarówno fala cieplna, która stymuluje skórę do produkcji większej ilości kolagenu. Dzięki temu staje się ona po prostu jędrniejsza, z bardziej zbita i zwarta. To pożądany efekt, pozwalający między innymi na niwelowanie efektu opadającego owalu twarzy. W czasie zabiegu skóra jest też stymulowana za pomocą igieł, którymi się ją nakłuwa na głębokość wspólnie ustaloną przez pacjenta oraz lekarza. Dzięki temu substancje aktywne, które są zawarte w kosmetykach używanych podczas zabiegu, mogą przeniknąć dużo głębiej. To natomiast przekłada się na ich większą efektywność. Podczas zabiegu w skórze tworzone są specjalne mikrokanaliki, które właśnie wspierają przenikanie substancji aktywnych. Połączenie tych trzech różnych funkcji podczas jednego zabiegu sprawia, że radiofrekwencja mikroigłowa jest tak skuteczna.

Kiedy polecana jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Dla kogo polecany jest ten zabieg medycyny estetycznej? Będzie on skuteczny w wielu różnych przypadłościach skórnych. Po pierwsze doskonale poradzi sobie wtedy, gdy pacjent rób pacjentka borykają się z bliznami po trądziku. Zabieg pozwala na spłycenie blizn, dzięki czemu stają się one dużo mniej widoczne. Jest skuteczny również dla ogólnej regeneracji i odnowy skóry. Po zabiegu jest ona bardziej zagęszczona, ujędrniona, zmarszczki są zniwelowane. Twarz wygląda młodziej, bardziej świeżo. Zwężone zostają pory skóry, poprawia się owal twarzy. To jeden z najskuteczniejszych zabiegów, który rzeczywiście szybko przynosi poprawę stanu skóry. Można powtarzać go co kilka tygodni, dbając o siebie regularnie.

Redakcja artsrebro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.