Tutaj jesteś

Wieczorna pielęgnacja twarzy – jak ją przeprowadzić?

22 listopada 2021 Uroda Wieczorna pielęgnacja twarzy

Pielęgnacja twarzy to niezwykle istotny rytuał, który – w dłuższej perspektywie – pozwala nam cieszyć się młodą skórą bez niedoskonałości. Jednak nierzadko zapominamy, że naskórek potrzebuje pielęgnacji nie tylko rano, ale i wieczorem. Jak zadbać o niego przed snem?

Zacznij od demakijażu

Twoja skóra po całym dniu potrzebuje porządnego oczyszczania. Była narażona nie tylko na zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu, ale także na wnikające w jej głąb kolorowe kosmetyki. Aby utrzymać prawidłową kondycję cery, musisz pamiętać o tym, by zawsze przed snem zmywać makijaż. I to dokładnie. Najlepszym na to sposobem jest test płatka – jeśli jest on zabrudzony, nawet po kolejnej próbie zmycia makijażu, musisz zmywać go dalej. Tak długo, aż płatek będzie całkiem czysty. Korzystaj z płynu do demakijażu dostosowanego do potrzeb twojej cery. Może to być płyn, ale także olejek.

Czas na oczyszczanie

Gdy wiesz już, że pozbyłaś się wszystkich pozostałości po makijażu, przyszedł czas na oczyszczanie skóry i wszystkich jej porów. Wybierz do tego łagodny produkt – piankę, mus, pyłek, żel. Cokolwiek, co będzie dopasowane do twojej cery. Pamiętaj, że mycie twarzy powinno trwać co najmniej minutę – w tym czasie składniki aktywne mogą zacząć działać.

Nie zapomnij o toniku

Tak, tonik to kolejny element wieczornej pielęgnacji. Nie zapominaj o nim, gdyż to on umożliwia przygotowanie skóry do dalszych zabiegów. Dzięki tonikowi wyrównujesz pH skóry, a to z kolei sprawia, że może ona bronić się przed czynnikami zewnętrznymi.

Maska, serum i krem

Istotnym elementem wieczornej pielęgnacji jest nawilżenie skóry i odżywienie jej. Możesz zrobić to na kilka sposobów. Maseczki na twarz to jeden z nich. Nie musisz nakładać jej na skórę codziennie – wystarczy korzystać z niej dwa razy w tygodniu. To doskonały sposób na to, by dogłębnie odżywić naskórek i skórę właściwą. Serum oraz krem to jednak element codziennej pielęgnacji. Dobierz je do swoich potrzeb. Pamiętaj jednak, że krem nakładany na noc może być tłusty i bardzo gęsty. Twoja skóra nie musi wyglądać świetnie. Ma odpoczywać. A to robi najlepiej pod dobrze nałożoną warstwą odpowiedniego kremu.

Wieczorem pamiętaj także o swoich ustach. Pielęgnacja ust jest niezwykle istotna zwłaszcza zimą, gdy powietrze jest suche, a nasze wargi są spierzchnięte. Przed pójściem spać nałóż na nie balsam, który ochroni je przed wysuszeniem.

Nie omijaj wieczornej pielęgnacji! Twoja skóra naprawdę jej potrzebuje. Zobaczysz, że podziękuje ci za nią bardzo szybko.

Redakcja artsrebro.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie każdy klejnot opowiada własną historię, a styl staje się manifestem osobowości! Jesteśmy entuzjastami piękna, pasjonatami mody, biżuterii i sztuki celebrującej wyjątkowe chwile życia. Nasza strona to nie tylko przewodnik po najnowszych trendach w świecie mody i biżuterii, ale również przestrzeń do odkrywania tajemnic urody, inspiracji ślubnych oraz wskazówek dotyczących tworzenia stylowego lifestyle'u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?