W jaki sposób wybrać węgielki do shishy?

Aby zapewnić prawidłowe działanie fajki wodnej, nie obędzie się bez specjalnych węgielków. To właśnie dzięki nim możliwe jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury, niezbędnej do korzystania z tego przedmiotu. Czym są węgielki do shishy? Jakie rodzaje węgielków do shishy możemy wyróżnić?Jakie zalety i wady posiadają poszczególne węgielki do shishy? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Czym są węgielki do shishy?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie węgielków do shishy, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to jedna z form węgla drzewnego, która z reguły wykonywana jest z łupin kokosa. Z całą pewnością możemy porównać je do węgla od grilla, który odpowiedzialny jest za to, aby podtrzymywać odpowiednią temperaturą, która umożliwia obróbkę termiczną pysznego mięsa. Podobnie jak z grillem- węgielki do shishy musimy w jakiś sposób rozpalić. Dlatego też możemy wyróżnić dwa typu produktów, o których piszemy w dalszej części artykułu.

Jakie rodzaje węgielków do shishy możemy wyróżnić?

Węgielki do shishy możemy podzielić na te samorozpalające z rozpałką i na naturalne. Te pierwsze umożliwiają szybkie i wygodne rozpalenie shishy. Okazuje się, że wystarczy podpalić je zapalniczką- posiadają w sobie paliwko, które samoczynnie się wyiskrzy. Niestety nie ma idealnych rozwiązań, podobnie jest i w tym przypadku. Minusem tego rozwiązania jest bowiem wcześniej wspomniana rozpałka- podczas rozpalania wydziela okropne zapachy, w konsekwencji niekiedy smak melasy może być nieco zaburzony. Jeśli chodzi o węgielki naturalne, są nieco bardziej korzystnym rozwiązaniem. Problematyczna może okazać się jednak kwestia rozpalania. Pamiętajmy o tym, że naturalne węgielki do shishy nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów, w konsekwencji smak tytoniu nie ulega żadnym zmianom. Są w stanie wytworzyć stosunkowo wiele ciepła i palą się przez długi okres czasu- w niektórych przypadkach nawet 1,5 godziny.

Jakie zalety i wady posiadają poszczególne węgielki do shishy?

Jeśli chodzi o samorozpalajace węgielki do shishy, ich ogromnym plusem jest szybkie i dość wygodne rozpalanie. Niestety wiąże się to z tym, że podczas użytkowania wydzielają się niezbyt przyjemne zapachy, przez co zapach melasy jest zaburzony. Dodatkowo mamy do czynienia z krótkim czasem palenia i małą ilością ciepła. Jeśli chodzi o węgielki do shishy naturalne- dają dużo ciepła, nie wydzielają zapachu, długo się palą, jednakże trudniej je rozpalić.

Redakcja artsrebro.pl