Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej – porady

Marzy Ci się depilacja laserowa, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Jak odpowiednio przygotować się do depilacji laserowej, by zabieg zapewnił wymarzone efekty?

Chcesz na stałe pozbyć się zbędnego owłosienia z wybranych obszarów ciała? Wybierz zabieg depilacji laserowej w https://epilira.com/ i ciesz się idealnie gładką skórą każdego dnia. Zobacz, jak krok po kroku przygotować się do zabiegu depilacji laserowej. 

Konsultacja 

Przygotowania do depilacji laserowej należy zacząć od konsultacji u kosmetologa. Specjalista przeprowadzi wywiad, na bazie, którego stwierdzi, czy można przeprowadzić depilację laserową. Oceni między innymi stan skóry, włosów, a także wybierze parametry wiązki lasera. 

Przeciwwskazania 

Nie w każdej sytuacji możesz skorzystać z depilacji laserowej. Przeciwwskazaniami do zabiegu mogą być choroby skóry, takie jak łuszczyca, czy grzybica, tatuaż w miejscu, w którym ma być zabieg, ale także i choroby takie jak nowotwór, czy padaczka. Depilacji laserowej nie należy wykonywać w trakcie ciąży, przy świeżo opalonej skórze, a także w sytuacji włosów, które są siwe, blond, czy rude. 

Przygotowanie przed depilacją laserową

Jeśli konsultacja u kosmetologa przebiegła pomyślnie i nie masz żadnych przeciwwskazań do zabiegu, to pozostaje tylko odpowiednio się do niego przygotować. O czym koniecznie należy pamiętać? 

Pielęgnacja skóry

Przed depilacją laserową najlepiej zrezygnować z opalania. Zaleca się by, ten okres trwał minimum miesiąc przed zabiegiem. Co więcej, na 2 tygodnie przed depilacją laserową należy zrezygnować z samoopalaczy. Skóra powinna być odpowiednio nawilżona, jednak na 1-2 tygodnie przed zabiegiem nie zaleca się peelingów chemicznych, czy kosmetyków, które zawierają takie substancje jak: retinol, izotretinoinę czy kwasy owocowe. 

Depilacja

Przed depilacją laserową nie wyrywamy włosów — na ciele 6 tygodni przed zabiegiem, na twarzy minimum 4 tygodnie przed zabiegiem. Co więcej, dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy, które mają zostać usunięte.

Leki

Kilka tygodni przed zabiegiem konieczne jest odstawienie wszystkich leków fotouczulających, w tym antybiotyków, leków przeciwdepresyjnych oraz niektórych leków przeciwbólowych takich jak aspiryna i Ibuprom. Na 2 tygodnie przed należy odstawić także herbaty ziołowe zawierające dziurawiec i nagietek. 

Warto wiedzieć, jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej, by zyskać piękną i gładką skórę, bez zbędnego owłosienia. 

Redakcja artsrebro.pl