Tutaj jesteś

Kapcie góralskie – najbardziej stylowe obuwie domowe

26 października 2021 Moda kapcie

Ten rodzaj butów jest idealnym rozwiązaniem na każdą porę roku, odpoczywają w nich stopy i niejednokrotnie są świetnym dopełnieniem do domowej stylizacji. To idealna opcja na zimne dni, jak i letni czas, w którym nie przepada się za chodzenie na boso po domu. Te wszystkie określenia opisują nic innego jak kapcie. Wszyscy wiedzą jak wygląda najwygodniejsze obuwie na świecie. W swoich czterech ścianach każdy chce się czuć komfortowo, zwłaszcza po ciężkim dniu w pracy lub szkole. Takie właśnie uczucie, oferują kapcie. Wbrew temu, że w tych butach nie wychodzi się na zewnątrz, one jak każde inne obuwie, występują w wielu stylach i kolorach, a niektóre wyglądają jak istne dzieła najlepszych projektantów. Każda część Polski nazywa ten rodzaj obuwia inaczej. Jedni mówią kapcie, inni pantofle, a jeszcze inni laczki. Jednak jednym z najpopularniejszych rodzajów butów po domu są znane w całym kraju i najbardziej pożądane w ostatnim czasie, kapcie góralskie.

Czym są kapcie góralskie?

Każdy chociaż raz widział jak wyglądają kapcie góralskie, a w niejednym przypadku nawet posiadał taki rodzaj obuwia domowego w swojej garderobie. Te znane w całej Polsce wyroby góralskie, mają bardzo charakterystyczny wygląd i krój, a na ich tradycyjnym stylu wzoruje się aktualnie wiele producentów butów domowych. Dzieje się tak przede wszystkim, ze względu na to, że są niesamowicie wygodne w noszeniu, a stopy po całym dniu spędzonym, w mało wygodnych butach, wreszcie mogą odpocząć. Większość kapci góralskich wykonanych jest z naturalnej skór, dzięki czemu noga, nawet w najcieplejsze dni może swobodnie oddychać i nie jest narażona na odparzenia.

kapcie góralskie

Tworzone z miłością do kultury

Te tradycyjne, podhalańskie wyroby, od lat są robione dokładnie w ten sam sposób. To zapewnia im świetną jakość i tak duże zainteresowanie. Niektórzy nawet specjalnie udają się do prawdziwych górali i tylko od nich kupują te buty. Motyw i wzornictwo góralskich kapci nadaje im niepowtarzalnego charakteru i uroku, w którym zakochała się cała Polska.

Uwielbiane przez wielu kapcie góralskie

Przez tak ogromną popularność wiele producentów obuwia domowego wzoruje się na sposobie i stylu wykonywania kapci góralskich, przez to coraz częściej można je spotkać na pułkach sklepowych i stronach internetowych. Czerpiąc z pomysłów góralskiej kultury, powstają niesamowite wyroby zapewniające na co dzień komfort i wygodę. Ich krój jest ponadczasowy i bezkonkurencyjny w porównaniu do innych, butów domowych. W zależności od potrzeby i preferowanego stylu, można wybrać wysokie lub krótkie, ocieplane lub z odkrytymi palcami. Bez względu na model, kapcie góralskie spodobają się każdemu.

Redakcja artsrebro.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie każdy klejnot opowiada własną historię, a styl staje się manifestem osobowości! Jesteśmy entuzjastami piękna, pasjonatami mody, biżuterii i sztuki celebrującej wyjątkowe chwile życia. Nasza strona to nie tylko przewodnik po najnowszych trendach w świecie mody i biżuterii, ale również przestrzeń do odkrywania tajemnic urody, inspiracji ślubnych oraz wskazówek dotyczących tworzenia stylowego lifestyle'u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?