Wybór sukienki na wesele dla panny młodej

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej kobiety. Zazwyczaj ma ona już pewną wizję tego, jak sama będzie wyglądać, jak chciałaby, żeby wyglądała uroczystość oraz późniejsza zabawa weselna.
Wybór sukienki na wesele bywa jedną z tych trudniejszych decyzji, ponieważ strój ten powinien podkreślać wszystkie atuty osoby jej noszącej, być wygodny – w końcu bardzo możliwe, że impreza będzie trwała do rana, także, mimo wszystko, sprawiać, że panna młoda będzie w nim wyglądać olśniewająco.

Śnieżnobiała biel, delikatnie różowa czy może… błękitna?

Jeszcze kilka lat temu suknia ślubna miała być obowiązkowo biała i nie było od tej reguły odstępstw.
Obecnie, w związku z ogromnym dostępem różnorodnycych produktów, także coraz popularniejszym szyciem sukienek na specjalne zamówienie, przyszłe panny młode, bardzo czesto wybierają sukienki w nieco innych odcieniach.
Złamana biel, ecru, nawet beże i kolory wpadające w brudny róż, a nawet chłodny błękit, nie są wcale czymś nadzwyczajnym.

Przyszłe mężatki, przy okazji wyboru sukni ślubnej, nierzadko korzystają z doradztwa doświadczonych stylistek lub krawcowych, które potrafią dobrać fason i kolor sukienki tak, aby pasował do cery i karnacji oraz figury swojej klientki.

Zazwyczaj panny młode mają pewną wizję tego, jak będą wyglądać w tym dniu. W wyborze sukienki pomagają im liczne inspiracje, które w ogromnej ilości można znaleźć w internecie. Natomiast często zdarza się później tak, że to, co stanowiło wizję w wyobraźni panny młodej, nie wygląda już wcale tak cudownie w rzeczywistości.

Nie należy się tym zrażać. Trzeba po prostu znaleźć produkt odpowiedni dla siebie. Bardzo często rozczarowania są wynikiem tego, że sukienki oglądane były na modelkach o zupełnie innym typie urody lub figurze.
Właśnie dlatego warto zaufać osobom z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem w swoim fachu, które pomogą wybrać najlepszy dla nas produkt.

Nie mniej ważna jest opnia osób bliskich, w szczególności mamy, przyszłej teściowej, czy siostry. Bliskie osoby zazwyczaj szczerze doradzą i podpowiedzą, co wybrać, aby olśnić wszystkich na przyjęciu.

Jednakowe sukienki dla druhen

Obecność druhen w jednakowych sukienkach podczas ślubu to, co prawda, widok kojarzony głównie z zagranicznymi filmami, jednak osoby przywiązujące dużą wagę do szczegółów i dysponujące określonym budżetem, niekiedy decydują się również na takie rozwiązanie.

Nawet jeśli na ślubie nie ma druhen, to świadkowa, mama panny młodej, siostry, kuzynki lub przyjaciółki, zazwyczaj chętnie decydują się na takie rozwiązanie.

W zależności od wizji organizatorów uroczystości, sukienki mogą być identyczne lub tylko w jednakowym (albo zbliżonym) kolorze.
Takie rozwiązanie wspaniale prezentuje się na pamiątkowych fotografiach i jest jedną z najpiękniejszych pamiątek tego radosnego dnia.

Przy większych możliwościach finansowych, dziewczyny decydują się na jednakowe sukienki, na przykład do pewnego momentu lub godziny uroczystości, a później strój dobierają indywidualnie.

Savoir-vivre w wyborze sukienki dla gości

Istnieją pewne, niepisane zasady co do doboru stroju na ślub i wesele, nawet jeśli występuje się tam w charakterze gościa.

Przyjęło się raczej myślenie, że biała sukienka w tym dniu zarezerwowana jest dla panny młodej i obecność innej pani w tego kolorze sukni może zostać negatywnie odebrane.

Podobnie rzecz się ma z czarną kreacją. Co prawda, tutaj wcale nie musi to zostać negatywnie odebrane, jednak, w pewnych kręgach jeszcze bardzo mocno zakorzenione jest przekonanie, że kolor ten jest kolorem żałoby i nie wypada wybierać go na tak radosną uroczystość.

Redakcja artsrebro.pl