Kosmetyki orientalne – najlepszy wybór na lato

Latem, po silniejszej niż zwykle ekspozycji na słońce, nasze ciało potrzebuje intensywnej pielęgnacji. Kosmetyki orientalne, powstałe na bazie składników naturalnych, mogą pomóc w regeneracji podrażnionej i przesuszonej po opalaniu skóry oraz spragnionych nawilżenia włosów.

Lato, czyli czas wzmożonej pielęgnacji

Choć zazwyczaj to zima postrzegana jest jako okres, w którym powinniśmy przykładać szczególną wagę do pielęgnacji ciała, tak lato również nie ustępuje w ilości wyzwań, jakie nam stawia. Większa niż zwykle ekspozycja na słońce sprzyja przesuszaniu skóry oraz włosów, jakie w letnie dni wymagają szczególnej troski.

Zniszczonym po lecie włosom może być wyjątkowo trudno przywrócić kondycję i blask. W myśl starej mądrości „lepiej zapobiegać, niż leczyć”, o stan naszych włosów powinniśmy dbać już w okresie letnim. Dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie naturalnych olejków, jak na przykład olej arganowy, zwany również „złotem Maroka”. Po całym dniu spędzonym na silnym słońcu, świetną praktyką będzie delikatne wtarcie kilku kropli tego produktu od połowy włosów. Olej arganowy, pozostawiony na noc, intensywnie nawilży wrażliwą strukturę włosa i utrzyma je w prawidłowej kondycji przez całe lato. Co się zaś tyczy oczyszczania – tutaj warto wypróbować orientalne mydła, powstałe na bazie naturalnych składników. Stosując je, mamy pewność, iż nie przesuszymy dodatkowo włosów, ani skóry głowy, lecz łagodnie oczyścimy je z nagromadzonych w ciągu dnia nieczystości.

Po silnej ekspozycji na słońce, z pomocą mogą przyjść kosmetyki orientalne. Po sesji opalania dobrym pomysłem jest użycie naturalnego balsamu do ciała, który ze względu na swój skład – na pewno nie podrażni już i tak wrażliwej skóry. Sprawdzą się tutaj wszelkiego typu masła do ciała, kremy oraz żele. Szczególnie cennymi składnikami, na jakie warto zwracać uwagę, będą aloes (działający łagodząco na oparzenia) oraz masło shea (wykazujące wysoko nawilżające oraz regenerujące właściwości).

Arabskie, ciepłe zapachy lata

Latem warto zastanowić się nad zmianą dotychczas używanych perfum – szczególnie, jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do używania ciężkich zapachów. Podczas upałów idealne mogą okazać się lekkie i ciepłe nuty zapachowe pochodzące z krajów Orientu. Tworzone z naturalnych składników, w ciągu dnia będą stopniowo rozwijać się na skórze – inaczej niż perfumy „zachodnie”, posiadające w swym składzie alkohol. Perfumy arabskie szczególnie spodobają się osobom pragnącym nosić na sobie wyjątkowy zapach, jaki niedostępny jest do kupienia w standardowych drogeriach i perfumeriach.

Redakcja artsrebro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.