Niecodzienne makijaże – najlepsze pomysły na charakteryzację!

Makijaż to nie tylko coś, co ma poprawić naszą urodę. To także sposób na całkowite odmienienie swojego wyglądu! Z użyciem kosmetyków do makijażu można stworzyć świetne charakteryzacje, na przykład na bal przebierańców! Baw się kolorem, produktami i formą. Już nawet z kosmetyków, które masz w domu, możesz wyczarować ciekawą i inspirującą charakteryzację. Dziś zajmiemy się właśnie tym tematem. Proste, ale efektowne pomysły na makijaż! Szukasz pomysłu na imprezę przebieraną? A może na zbliżające się Halloween? Chyba, że myślisz przyszłościowo i już tworzysz coś na karnawał? Oto najlepsze pomysły, które będziesz mógł wykonać w domu!

Pomysł na charakteryzację na Halloween

Zacznijmy od makijażu na okazję, która jest najbliżej nas. Halloween to święto, które aż prosi się o straszną charakteryzację! Choć w Polsce nie jest to aż tak huczny okres w roku jak na przykład w USA, to coraz więcej osób zaczyna brać w nim udział! Ty także możesz dołączyć do strasznej, przerażającej i mrocznej zabawy! Weź czerwoną pomadkę, ciemne cienie i najbielszy korektor, podkład oraz puder. Zaraz zmienisz się w mroczną wiedźmę! Nałóż podkład na twarz oraz szyję i dekolt, następnie dołóż korektor i potraktuj twarz pudrem. Teraz weź szary, ciemny cień i podkreśl kości policzkowe. Użyj go także na powiekach – górnych i dolnych. Rozetrzyj cień i gotowe! Teraz pomaluj usta czerwoną szminką, a następnie je rozetrzyj. Wiedźma gotowa!

Piękne charakteryzację na każdą okazję!

Charakteryzacja nie musi być koniecznie straszna. Można przemienić się także w pozytywne postacie, a nawet realne osoby! Wystarczy podpatrzeć jaki makijaż nosi dana gwiazda, na którą chcemy się ucharakteryzować! Pomaluj siebie tak samo. Wybierz makijaż, który jest najbardziej charakterystyczny dla danej postaci. Z pewnością osiągniesz świetny efekt!
Makijaż to także idealne narzędzie, które może przenieść Cię w czasie! Tematem imprez przebieranych często jest dana epoka. W każdym czasie kobiety miały charakterystyczny styl malowania się oraz ubioru. Jeśli chcesz się ucharakteryzować właśnie a taką okazję, to w Internecie znajdziesz masę inspiracji!

Imprezy przebierane – to jest to!

Karnawał to huczny okres który obfituje w imprezy przebierane. Jeśli szukasz sprawdzonych pomysłów i inspiracji, odwiedź tę stronę: https://beautybag.pl/kobieta/make-up/karnawal-z-makeup-revolution/. Z pewnością znajdziesz tam coś, co pomoże Ci znaleźć idealny makijaż!

Redakcja artsrebro.pl