Jak zorganizować transport gości na wesele?

Organizacja wesela to proces, który wymaga załatwienia wielu spraw związanych z tym ważnym dniem państwa młodych. Jedną z nich jest komfortowy transport gości między kościołem a salą bankietową. Poniżej prezentujemy ważne informacje, które pomogą sprawnie przewieźć gości na wesele.

Zorganizowany transport: autokar na wesele

Jeśli mieszkamy w niedużym mieście, sprawa transportu gości jest stosunkowo prosta — wpisujemy w Google np. wynajem autobusu Będzin (lub dowolną inna miejscowość) i za chwilę możemy zamówić profesjonalną firmę, które przewiezie biesiadników na salę weselną. 

Oczywiście, jeśli ilość gości nie wymaga rezerwacji całego autokaru, można skorzystać z wynajmu busa — często te firmy mają w swojej flocie zarówno autobusy, jak i 9-osobowe busy. 

Ważne wskazówki:

  • Zastanówmy się, na jak długi czas potrzebujemy transportu w dniu wesela;
  • Jak długi dystans musi pokonać autokar wiozący gości na wesele;
  • Ile osób będzie korzystać ze zorganizowanego transportu na weselu;
  • Czy w miejscu, z którego będą odbierani goście i tym, gdzie będą dowożeni, jest odpowiednio duża przestrzeń, aby mógł komfortowo zaparkować duży autokar;
  • Czy wynajmowany pojazd jest wygody i klimatyzowany;

Warto dokładnie przeanalizować ofertę firm z naszego regionu — zarówno pod kątem floty autokarów, komfortu i oczywiście ceny. W końcu ślub to wydarzenie, które pochłania ogromne koszty. 

Czym się kierować przy organizacji transportu na wesele?

Tak, jak już wyżej napisaliśmy — dobrym miejscem, z którego można rozpocząć poszukiwania transportu gości na wesele jest wyszukiwarka Google. Wystarczy wpisać interesujące nas hasło i przejrzeć dokładnie oferty każdej z firm. 

Z drugiej strony lepszym pomysłem może być tzw. research wśród znajomych. Na pewno mamy w swoim otoczeniu osoby, które już brały ślub i przerabiały wszystkie problemy związane z wynajmem autokaru przed ślubem. Takie podejście daje większą gwarancję wysokiej jakości usług transportowych. W końcu znajomi wypróbowali opcję, którą nam rekomendują. 

Informowanie gości o szczegółach transportu

Dobrze jest, jeśli w tym ważnym dniu każdy gość dokładnie wie, jak będzie podróżował między miejscem ślubu, a salą imprezową. W końcu może być spore zamieszanie wokół transportu i byłoby niezbyt miło, gdyby taka błaha sprawa popsuła nastrój uroczystości. Najlepiej jeśli każdemu z gości odpowiednio wcześnie przedstawimy konkretny plan organizacji wesela uwzględniający przemieszczanie się przed uroczystością. 

Wiadomo, że nie każdy używa maila (zwłaszcza osoby starsze), dlatego dobrym pomysłem będzie wykonanie telefonu. Można przygotować sobie nawet tabele w excelu ze wszystkimi zaproszonymi osobami i zadzwonić do nich z pytaniem, jak będą chciały podróżować w dniu ślubu. Może przecież się okazać, że wynajem autokaru jest zupełnie niepotrzebny, bo każdy z gości zorganizuje transport we własnym zakresie. Wiedząc, kto jest zainteresowany, łatwiej wybrać odpowiednią ofertę firm przewozowych. 

Rezerwacja z wyprzedzeniem

Musimy pamiętać, — zwłaszcza gdy będziemy transportować gości na wesele w popularnym miesiącu — aby odpowiednio wcześnie zarezerwować transport. W końcu nie jesteśmy jedynymi osobami, które biorą ślub, pozostałe osoby mają podobne potrzeby dotyczące przewozu osób biorących udział w przyjęciu weselnym. 

Nie będzie to żadną nadgorliwością, jeśli wykonamy telefony do firm przewozowych, ok. 3-4 miesiące przed weselem. Zresztą lepiej zbyt wcześnie, niż zbyt późno. 

Zastanawiając się, jak zorganizować transport gości na wesele, warto wziąć pod uwagę powyższe wskazówki — w końcu wszystko podczas wesela musi być dopięte na ostatni guzik. Tym bardziej, że przewóz osób jest tym elementem organizacji, który może zepsuć czar przyjęcia. 

Redakcja artsrebro.pl