Kilka pomysłów na ciekawy i oryginalny prezent dla gości weselnych

Coraz częściej pojawia się opinia, że ślub jest dla pary młodej, a wesele jest dla gości. Dlatego też tak ważne są różnego rodzaju zabawy i atrakcje, które mają uatrakcyjnić całą imprezę weselną. Ponadto coraz popularniejsze staje się obdarowywanie gości weselnych małymi prezencikami. Ma to być forma podziękowania młodych za przybycie i udział w ich uroczystości.

Jaki może być prezent dla gości?

Pomysłów na prezent dla gości weselnych jest bardzo dużo. Musi to być coś, co ich zaskoczy i sprawi, że poczują się dowartościowani. Z tego też powodu wciąż na listę prezentów dla gości weselnych wciągane są coraz to nowsze propozycje.
Najbardziej popularne są czekoladki, ciasteczka, lizaki, słoiczki z miodem, nalewki czy ciastka z wróżbą. Takimi trwałymi prezentami mogą okazać się magnesy lub figurki małych aniołków. Dobrze jest gdy prezenty są opisane i oznakowane datą uroczystości lub imionami nowożeńców. Prezent dla gości może być pozyskiwany z różnych źródeł, można go kupić w sklepie z suwenirami i specjalnie spersonalizować na dane wesele. Można też podzielić się talentem swoich bliskich, którzy robią pyszne wypieki lub nalewki. Czasami też takie upominki są rękodziełem państwa młodych. Prezenciki diy mogą obniżyć koszty wesela, ale potrzeba im poświęcić sporo czasu. Przygotowanie niespodzianek dla 100 osób, wymaga rozpoczęcia prac dużo wcześniej przed samym weselem.

Pomysły na prezenty diy

Samodzielnie zrobione prezenty dla gości to przykład kreatywności i pomysłowości przyszłych państwa młodych. W tym wypadku wszystko zależne też może być od pory roku, w której odbędzie się dany ślub i dane wesele. inne prezenty mogą być na topie latem czy wiosną, a inne zimą i jesienią. Ciekawą propozycją może być wachlarz z kolorowego papieru, który idealnie nada się w przypadku wesela letnią porą. Kolorowy gadżet może nie tylko zachwycić, ale także przydać się gdy podczas wesela będzie zbyt gorąco.
Do małych słoiczków można też wsypać poszczególne składniki jakiegoś smacznego wypieku, dołączyć karteczkę z przepisem i obdarować takim niekonwencjonalnym prezentem swoich gości weselnych. Na pewno każdego zaciekawi co wyjdzie z połączenia takich składników i po powrocie do domu, każdy gość spróbuje zrobić dany wypiek.
Przykładem innego ciekawego prezentu z cyklu „zrób to sam”, może być płyta CD lub pendrive z romantyczną składanką popularnych i niepopularnych utworów, malutkie mydełka lub świeczki zrobione samodzielnie i ciekawie opakowane.

Ile kosztują prezenty dla gości weselnych

Budżet na prezenty dla gości weselnych jest lepiej ustalać z wyprzedzeniem, tak by w pewnym momencie na te drobne podziękowania nie zabrakło nam pieniędzy. Faktem jest, że już ciasteczka z wróżbą można kupić za 1 zł, ale są i prezenciki, których pojedynczy koszt może wynieść około 10 zł. Jednak pamiętać trzeba, że o ile jeden prezent może być niedrogi to już ilościowo w przeliczeniu na liczbę gości, przeznaczona na podarunki kwota może być znacznie wysoka.

Kiedy jest czas na obdarowywanie gości?

Prezent dla gości weselnych może być równocześnie elementem dekoracyjnym zastawionego stołu, może być winietką opatrzoną imieniem i nazwiskiem lub też można go roznieść po sali w czasie trwania imprezy.
W tym ostatnim przypadku zadaniem tym powinni zająć się świadkowie. Prezenty mogą być ułożone w pięknie udekorowanym koszu, a każdy z gości weselnych powinien być nimi obdarowany. Jest to bardzo drobny akcent uroczystości, ale bardzo miły i ponadto może być też miłą pamiątką z wesela.

Redakcja artsrebro.pl