Tutaj jesteś

Zaproszenia ślubne – jak je przygotować i na co uważać?

2 grudnia 2022 Ślub zaproszenia ślubne

Najładniejsze zaproszenia ślubne to zawsze takie, które dobrze oddają nasze charaktery oraz ogólny zamysł wesela, jaki towarzyszył nam przy planowaniu ślubu. Jak wybrać najlepszy wzór dla siebie? Kiedy wręczać zaproszenia ślubne, aby goście mogli wygodnie dotrzeć na nasze wielkie wydarzenie?

1. Zaproszenie ślubne – co powinno się na nim znaleźć?

2. Personalizowane zaproszenia ślubne – jak je przygotować?

3. Kiedy zabrać się do wysyłania zaproszeń ślubnych?

4. O czym pamiętać wybierając zaproszenia ślubne?

Zaproszenie ślubne – co powinno się na nim znaleźć?

Nie da się ukryć, że ślub i wesele to ogromne wydarzenie zarówno dla państwa młodych, jak i najbliższych członków ich rodziny oraz przyjaciół. Jeżeli chcemy dzielić te chwile z bliskimi nam osobami, musimy wcześniej zaprosić ich na naszą uroczystość. Zamówienie zaproszeń ślubnych jest dzisiaj jednym z podstawowych zadań, jakie czeka nas podczas organizacji tego wydarzenia. Możemy zdecydować się na warianty drukowane lub – jeżeli nasz budżet na to pozwala – na wersję robioną ręcznie. Na każdym zaproszeniu musi znaleźć się przede wszystkim data ślubu i imię oraz nazwisko odbiorcy. Powinniśmy także uwzględnić dopuszczalną ilość gości, jaką zaproszony może ze sobą zabrać. Często także w zaproszeniach określa się typ ubioru, jaki będzie wymagany podczas imprezy.

Personalizowane zaproszenia ślubne – jak je przygotować?

Jeżeli nasze wymarzone zaproszenia ślubne to te ręcznie zaprojektowane i przygotowane, musimy dać czas na wykonanie artyście, którego wybierzemy. Dlatego lista gości i ich liczba powinny być jednymi z priorytetów planowania wesela, którymi zajmiemy się w pierwszej kolejności. Gdy już będziemy wiedzieć, kogo chcemy widzieć w naszym wielkim dniu, możemy zamówić zaproszenia ślubne od razu. Warto przy tym zdecydować się na większą ilość, niż liczba gości – na wypadek, gdybyśmy pomylili się przy ręcznym uzupełnianiu imion i nazwisk konkretnych gości. Wiele pięknych zaproszeń ślubnych znajdziesz na stronie: amelia-wedding.pl.

Kiedy zabrać się do wysyłania zaproszeń ślubnych?

Podobnie, jak sami dbamy z wyprzedzeniem o zaproszenia na ślub, tak samo powinniśmy dać naszym gościom czas na ich spokojne odebranie i potwierdzenie swojej obecności. Standardowo przyjmuje się, że bezpiecznym okresem na rozesłanie zaproszeń jest moment na mniej więcej 2-3 miesiące przed datą ślubu. Jeżeli jednak zapraszamy rodzinę lub przyjaciół mieszkających za granicą, w innej części świata, powinniśmy zrobić to wcześniej – z uwzględnieniem czasu podróży listu, listu zwrotnego, a także aby umożliwić gościom spokojne zaplanowanie i zarezerwowanie niezbędnych do przyjazdu usług, jak lot czy pobyt w hotelu. Jeżeli możemy wesprzeć naszych zagranicznych gości, możemy również zaoferować im pomoc w organizacji noclegu czy bezpośredniego dojazdu do miejsc, w których odbędzie się ślub i wesele.

O czym pamiętać wybierając zaproszenia ślubne?

Wyjątkowe zaproszenia ślubne to przede wszystkim takie, które oddają nas samych oraz charakter naszego wydarzenia. Warto więc zastanowić się, jaki szczegół czy detal mógłby wyróżnić je na tle zwykłych, popularnych szablonów. Jeżeli współpracujemy z osobą wykonującą dla nas projekt, zawsze warto rozważyć wszystkie jej propozycje i wysłuchać, dlaczego zdecydowała się zaprojektować coś w taki, a nie inny sposób. Ostatecznie też powinniśmy upewnić się, by druk zaproszenia ślubnego odbył się na dobrej jakości papierze, który będzie w stanie znieść podróż w kopercie i nadal zachowa swój pierwotny, piękny wygląd.

Redakcja artsrebro.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie każdy klejnot opowiada własną historię, a styl staje się manifestem osobowości! Jesteśmy entuzjastami piękna, pasjonatami mody, biżuterii i sztuki celebrującej wyjątkowe chwile życia. Nasza strona to nie tylko przewodnik po najnowszych trendach w świecie mody i biżuterii, ale również przestrzeń do odkrywania tajemnic urody, inspiracji ślubnych oraz wskazówek dotyczących tworzenia stylowego lifestyle'u.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?