Zabiegi w klinice medycyny estetycznej – jak poprawić swoją twarz?

Zaakceptowanie swojej urody dla wielu ludzi jest ciężkim zadaniem. Każdy z nas ma coś, co mu w sobie nie pasuje. Obecnie żyjemy w czasach, gdzie panuje moda na samoakceptację. To bardzo ważny element, który warto pielęgnować. Jednak są także inne metody, aby wyzbyć się kompleksów. Mowa tu o zabiegach medycyny estetycznej. Służą one poprawieniu naszych drobnych mankamentów, a tym samym podniesieniu naszej samooceny. Dziś zajmiemy się zabiegami na twarz. Co warto wykonać, aby podobać się sobie?

Najpopularniejsze zabiegi na twarz w klinice medycyny estetycznej

Z pewnością każdy słyszał o jakimkolwiek zabiegu na twarz, który jest wykonywany w klinice medycyny estetycznej. Najbardziej znane z  nich to z pewnością te z użyciem kwasu hialuronowego. Pozwala on na modelowanie twarz, ust, usuwanie zmarszczek i wiele, wiele innych. Są także bardziej skomplikowane zabiegi, które wymagają operacji oraz rekonwalescencji. Dotyczą one takich elementów, jak na przykład nos. Jednak większość z nas boi się podjąć tak drastycznych kroków. Na szczęście zabiegi w oparciu o kwas hialuronowy są dużo przystępniejsze, a dają także widoczne efekty.

Wolumetria twarzy – co to jest?

Jednym z zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego jest wolumetria twarzy. Polega ona na wprowadzaniu substancji w miejsca, gdzie najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej na twarzy. Innymi słowami, chodzi tu o wypełnienie tych miejsc przez zwiększenie objętości tkanek miękkich. Taki zabieg najczęściej przeprowadza się w okolicach policzków, nosa, żuchwy, kącików ust oraz skroni. Pozwala na odmłodzenie wizerunku oraz ujędrnienie skóry. Efekty są natychmiastowe.

Czy wolumetria twarzy jest bolesna?

Zabieg pozwala na efektowne, szybkie i praktycznie bezbolesne otrzymanie widocznego efektu. Do wypełniania używa się nieco innego kwasu hialuronowego, niż w innych przypadkach. Jest on bardziej gęsty oraz ma bardziej plastyczną formułę. Pozwala to na dowolność w modelowaniu skóry twarzy. Jedyne odczucia, jakie są doświadczane przez pacjenta, to drobne ukłucia oraz rozpychanie od środka, spowodowane rozprowadzaniem preparatu. Od razu po zabiegu możemy zauważyć efekt. Jednak całkowicie jest on widoczny po upływie około 2 tygodni.

 Czy wolumetria twarzy jest bezpieczna?

Zabieg nie jest skomplikowany, a także nie narusza głęboki partii skóry. Można więc wykonywać go bez większego ryzyka. Zabieg nie wymaga późniejszej rekonwalescencji. Możemy normalnie funkcjonować. Po zabiegu widoczne jest lekkie zaczerwienienie, ale znika ono po około 2 dniach. Możemy więc normalnie funkcjonować i cieszyć się nowym wyglądem. Zabieg jest w pełni bezpieczny. Jeśli jesteśmy wrażliwi na ból, możemy otrzymać znieczulenie w postaci kremu. Jednak zwykle nie jest ono potrzebne. Efekty utrzymują się do nawet półtora roku. Warto więc postawić na taką formę poprawienia mankamentów swojej urody. Postaw na siebie i popraw swoją samoocenę!

Redakcja artsrebro.pl