Jak wykonać naturalny makijaż?

Na co dzień nie powinnaś zbyt mocno się malować. Gruba warstwa różnorodnych kosmetyków do makijażu wcale nie zapewni ci lepszego wyglądu, a sprawi, że będziesz wyglądać jak w masce, na czym twoja prezencja wcale nie zyska. Czerwone mocne szminki i błyszczące cienie do powiek zostaw więc sobie na te szczególne okazje. Na co dzień sięgaj natomiast po proste kosmetyki do makijażu, które w zupełności ci wystarczą. To dzięki nim podkreślisz swoją naturalną urodę i na pewno nigdy nie zaprezentujesz się tandetnie czy sztucznie.

Do każdego makijażu, nawet tego dziennego i lekkiego, skórę musisz zawsze przygotować. Najpierw umyj twarz ulubionym żelem bądź pianką i spryskaj ją tonikiem, a następnie wsmaruj w nią krem nawilżający. Poczekaj dziesięć minut, aż krem całkowicie się wchłonie. Dopiero gdy dostrzeżesz, że twoja skóra dobrze go przyjęła, możesz przejść do użycia podkładu. Jeżeli obawiasz się, że na co dzień będzie on dla ciebie zbyt ciężki, zastąp go równie dobrym, ale bardziej naturalnym kremem BB. Podkład utrwal przy pomocy lekkiego sypkiego pudru, omiatając nim twarz przy pomocy dużego pędzla. Teraz podkreśl jeszcze oczy, malując dwukrotnie rzęsy tuszem i delikatnie zarysowując brwi przy pomocy pomady. Twój dzienny make-up jest już gotowy. Wykonasz go w ciągu pięciu minut.

Mimo wszystko zawsze staraj się wybierać dobre dla swojej cery kosmetyki do makijażu, które nie będą ci szkodzić, a wręcz wspomogą twoją pielęgnację. Teraz nawet podkłady i pudry mogą mieć zupełnie naturalny skład.

urodaonline.pl

Redakcja artsrebro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.