Mezoterapia igłowa opinie i wskazania do zabiegu

Piękna, jędrna skóra, która jest dobrze nawilżona i nie posiada przebarwień, to marzenie wielu kobiet. Aby zachować taki stan cery, trzeba dbać o nią regularnie i nie sięgać tylko po dobre kosmetyki, ale również po zabiegi medycyny estetycznej. Niezwykle polecana jest mezoterapia igłowa. Ten stosunkowo bolesny zabieg pozwala pobudzić włókna kolagenowe do pracy, wprowadzić w głąb skóry substancje odżywcze, na przykład takie, jak kwas hialuronowy.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej, który należy wykonywać tylko i wyłącznie pod okiem lekarza. To ważne, dlatego na mezoterapię raczej nie można wybierać się do zwykłego gabinetu kosmetycznego. Podczas mezoterapii igłowej pod skórę wprowadzane są środki kosmetyczne, na przykład kwas hialuronowy. To jeden z tych, który jest najczęściej wykorzystywany podczas zabiegu. Lekarz medycyny estetycznej wykonuje wkłucia na skórze twarzy oraz szyi. Dodatkowo można wykorzystać kwas hialuronowy, który nie zostanie wprowadzony pod skórę na twarzy, aby odżywić nim dłonie.

Czy zabieg jest bolesny?

Kobiety obawiają się, że ból odczuwany podczas mezoterapii igłowej jest nie do zniesienia i często panikują, rezygnując z zabiegu. Rzeczywiście mezoterapia igłowa nie należy do bardzo przyjemnych zabiegów, natomiast cała procedura trwa zaledwie kilka minut, zatem warto pocierpieć dla urody. Dodatkowo w przypadku wyjątkowo wrażliwych osób, które mają niski próg bólu, lekarz medycyny estetycznej może zastosować miejscowe znieczulenie. Wtedy specjalnym żelem lub kremem smaruje skórę twarzy, czekając aż preparat wchłonie się i znieczuli twarz. Następnie można przystąpić do zabiegu. Wkłuć dokonuje się na głębokości kilku milimetrów, jedno obok drugiego, tak by podać preparat we wcześniej określone rejony twarzy.

Mezoterapia igłowa opinie

Opinie na temat mezoterapii igłowej są z reguły bardzo pozytywne. Pacjentki, które decydują się na ten zabieg, po krótkim czasie dostrzegają poprawę stanu skóry. Staje się ona bardziej gęsta, sprężysta, dobrze nawilżona i jędrna. Cera jest świetnie odżywiona i pełna blasku. Poprawia się też owal twarzy. Podczas zabiegu ostrzykiwana jest nie tylko twarz, ale również szyja, dlatego efekt jest niezwykle spójny. Trzeba tylko nastawić się na to, że po mezoterapii igłowej potrzebny będzie dzień lub dwa urlopu, ponieważ na twarzy przez pewien czas będą widoczne ślady nakłuć. W zależności od typu skóry, mogą one zniknąć w ciągu dnia lub dwóch. Zabieg trzeba powtarzać raz na jakiś czas, dlatego warto wykonywać go regularnie, na przykład co pół roku. Cera będzie w doskonałej kondycji, a oznaki starzenia zostaną zniwelowane. Mezoterapia igłowa nie tylko poprawia gęstość skóry, jej napięcie i sprężystość, ale również pozwala na zniwelowanie drobnych zmarszczek, na przykład mimicznych.

Ile kosztuje mezoterapia igłowa?

Zabiegi medycyny estetycznej powoli tanieją, między innymi związane jest to z tym, że gabinetów powstaje coraz więcej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że niska cena nie powinna być jedynym kryterium branym pod uwagę wtedy, gdy wybiera się miejsce, w którym skorzysta się z mezoterapii. Bardzo ważne jest doświadczenie lekarza medycyny estetycznej, który wie, w których partiach twarzy może wkuwać igły oraz na jaką głębokość. W takich miejscach mezoterapia igłowa kosztuje zwykle około 1000 zł. To cena, która gwarantuje wysoką jakość wykonanego zabiegu, a także użytych preparatów kosmetycznych. Warto skusić się na mezoterapię igłową, ponieważ to zabieg bardzo skuteczny.

Redakcja artsrebro.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.